1. Giriş yaparken sorun yaşayan üyelerimiz olursa mustafaaygun@gmail.com 'dan yardım alabilirisniz.

Arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var.

'TANIŞMA, KAYNAŞMA VE SOHBET' forumunda modernmabuse tarafından 27 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. modernmabuse

modernmabuse New Member

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar, ben matematik öğretmeni değilim. 8. sınıfta okuyan bir öğrencimiz geçen SBS'den 440 puan aldı. Bu çocuk birkaç matematik sorusu daha yapabilseydi puanı daha da artacaktı. Temeli yok, sorun bu. Kafa çalışıyor. Ben bu çocuğu özel olarak çalıştıracağım. Neler yapabilirim? Önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. :-X

2. Samyeli

Samyeli New Member

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var.

İmkanı varsa özel ders alsın derim. Yoksa kurs veya dershane de olabilir. Açıkçası madem kapasiteli bir öğrenciymiş 6. sınıfta deseydiniz dersleri dikkatli dinleyip, bol egzersiz yapması yeterli derdim. 8. sınıfa gelmiş olması zaman problemini doğuruyor, o yüzden özel ilgi lazım derim.

3. senolyaya

senolyaya New Member

Alınan Beğeniler:
    0

Ben fizik öğretmeniyim ve öğretmenlik yapmıyorum . Böyle öğrencilerle bikaç defa yolum kesişti ve birşeyler vermeye çalıştım. Döndü hocamızın söylediği gibi zaman problemi var. Öncelikle neyi ne kadar bildiğini anlayabilmek için her konudan birer test çözdürmek lazım. Daha sonrada bu testleri analiz edip hangi konularda eksik olduğunu görmek gerekli. Bir çok derste olduğu gibi matematiktede konular tuğla gibidir alttan bi tuğla eksik olunca üstündekiler yerinde durmaz. Tavsiyem ne bildiğini analiz edin ve en geriden eksiklerini tamamlaması için yönlendirin. Butür öğrencilere dershane bir çözüm olabilir ama en iyi çözüm eksik kalan kısımları tamamlamasına yardımcı olacak bir özel öğretmendir. Zeki bir öğrenciyse ve öğrenmek istiyorsa ne kadar geride olursa olsun birkaç haftada açığını kapatabilir.

Ayrıca matematik pratik işidir.Bol bol test çözmesi lazım. Konuyu bilsin bilmesin yoğun test çözmeye yönlendirin.

4. oyuncu998

oyuncu998 New Member

Alınan Beğeniler:
    0

Şenol hocam zaman kalmadığından bahsediyosunuz ama deshaneye gitmesini tavsiye ediyorsunuz bence dershane tam çözüm olabilir mi emin değilim ama diğer söylediklerinizde haklısınız eksikleri anlaşılıp temelden başlanması gerekli ve zaman darlığı nedeniyle ders saati arttırılmalı..

Bu Sayfayı Paylaş